HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Yalçın PEKGÖZ

Kurucu Ortak/Yeminli Mali Müşavir

Yalçın Pekgöz, 1982 yılında Tekirdağ- Malkara'da doğdu. 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Denetim alanındaki kariyerine 2010 yılında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı, 2013 yılında Vergi Denetim Kurulu’nca düzenlenen yeterlilik sınavında başarı sağlayarak Vergi Müfettişi olarak İstanbul’da görev yaptı. Kamuda 7 yıl süren bu görevinde birçok şirket hakkında vergi incelemeleri yürüttü, Vergi Denetim Kurulu müfettiş yardımcılarının eğitim seminerlerinde öğretici olarak dersler verdi, komisyonlarda görev aldı.

2017 yılı Şubat Ayı’nda Vergi Müfettişliği görevinden ayrılarak EY (Ernst & Young) bünyesine katıldı ve bu süreçte uluslararası birçok firmaya vergi konusunda danışmanlık hizmeti verdi, yeni başlayan personelin eğitim süreçlerinde görev aldı ve mevcut personele eğitim seminerleri düzenledi.

Vergi incelemeleri, kurumsal birleşme, bölünme, satın alma, muhasebe, usulsüzlük ve hile denetimi, KDV iade süreç yönetimi konuları uzmanlık alanları arasında yer almakta olup ulusal ve uluslararası birçok şirkete vergi hukuku ve vergi planlaması alanlarında danışmanlık sağlamaktadır. Çeşitli dergilerde vergi uygulamaları konularında yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

MESLEKİ ÜYELİKLER

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB)

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK)

 

MESLEKİ LİSANSLAR

Yeminli Mali Müşavir

Bağımsız Denetim Lisansı (SPK)